Komin

Ústav elektroenergetiky (ÚEEN) zajišťuje výuku studentů v bakalářském, magisterském i postgraduálním doktorském studijním programu. Cílem je vychovávat odborníky v nejdůležitějších energetických oborech jako jsou výroba, přenos, rozvod a užití elektrické energie. Mimo tyto tradiční obory se oblast působení Ústavu rozšírila i na užití obnovitelných a alternativních zdrojů elektrické energie a částečne se zabívá i jadernou energetikovou a bezpečností v jaderné energetice. 

19th International Scientific Conference on Electric Power Engineering EPE 2018
Ve dnech 16.-18.5. proběhla v hotelu Santon na brněnské přehradě 19th International Scientific Conference on Electric Power Engineering EPE 2018.
Konferenci slavnostě otevřel Ing. Miroslav Vrba, poradce náměstkyně pro energetiku Ministerstva průmyslu a obchodu. Odborný program pak zahájil prof. Lothar Fickert vyzvanou přednáškou „Earth Fault Current Distribution and Proof Method of Global Earthing Systems“.
Konferenci pořádal Ústav elektroenergetiky FEKT VUT v Brně ve spolupráci s Katedrou elektroenergetiky FEL ČVUT v Praze a zúčastnilo se jí celkem 127 vědců a odborníků z praxe z celkem 15 zemí Evropy, Asie a Afriky. Na konferenci bylo předneseno 106 vědeckých příspěvků. Sborník konference bude součástí knihovny IEEEXplore a bude indexován v databázích Scopus a Web of Science.
EPE Zahjen 1 600
  EPE Spolen 1 600

 

CEZ banner

 

Vedoucí ústavu
doc. Ing. Petr Toman. Ph.D.
Toman 2
toman@feec.vutbr.cz
541 14 6200

Zástupce vedoucího ústavu 
doc. Ing. Jiří Drápela. Ph.D 
Drpela 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
541 14 6211

Sekretariát 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Jitka Langerová 
Langerova web small 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
541 14 6220

OPVK horizontal 100

 

 

 

 

 

 
Copyright © 2019 Ústav elektroenergetiky - Vysoké učení technické v Brně. All Right Reserved.
Design By Joomla Perfect